Запознајте ја Џорџина Џентл

Џорџина Џентл е Инстаграм ѕвезда, која е родена на 14-ти септември 1995 година во Австралија.

Кога Џорџина се одлучила за кариера во светот на моделингот, таа се преселила во Калифорнија, а сега живее на релација Мајами – Лос Анџелес.

Освен тоа што позира на плажи и во хотелски соби, таа активно се занимава и со фитнес.

Џентл на Инстаграм има повеќе од 300 илјади фанови кои секојдневно ја “китат” со лајкови и комплименти. Таа е многу активна и на другите социјални мрежи, каде постојано објавува нови и провокативни фотографии.

Џорџина е амбасадорка на апликацијата “Social Celebs”, а е висока 174 центиметри.

 

Leave a comment

error: Content is protected !!