Убавата актерка призна: Повеќето улоги ги добив преку кревет

Британската глумица Шарлот Кирк рекла за англиските медиуми дека повеќе филмски улоги ги добила преку кревет, бидејќи така сакала.

Џејмс Паркер, познат милијардер и поранешното момче на Мараја Кери ѝ испратил на Шарлот СМС порака со следната содржина.

“Дојди веднаш во хотелот во Бел Ер. Имам животна можност за тебе, никогаш ќе нема да можеш да му се оддолжиш. Ќе те запознае со најважниот човек кој некогаш ќе го запознаеш”, напишал тој.

Шарлот, која тогаш имала 21 година, веднаш пристигнала во хотелот и го запознала Кевин Куџихар, главниот човек на “Warner Brothers”. Во хотелската соба поминале два часа и така започнал неговиот систем “кревет кастинг”, пренесува Дејли Меил.

Куџихар моментално е на мета на истрага поради тој скандал и морал јавно да им се извини на вработените, сопругата и целата индустрија.

Шарлот, од своја страна го брани посрамотениот Кевин и вели дека со него спиела неколку пати, но само поради тоа што таа сакала.

Нивните СМС пораки беа објавени во пресрет на истрагата, а Daily Mail пренесува дека таа добила улоги во филмовите “Vice”, “Ocean’s Eight” и други.

Leave a comment

error: Content is protected !!