Трачарски хороскоп: Откријте ја вистината за секој знак!

Некои го сакаат, на некои им оди на нерви. На едните им е забавен и интригантен, а другите го сметаат за плиток и измислен. Како и да е, хороскопот може да биде многу интересен, посебно кога го прераскажуваат обични луѓе од сопствено искуство.

На „обични“ луѓе направено е мало тестирање на нивното познавање на карактеристиките на хороскопските знаци. Група на млади требала на кратко да го опише секој знак посебно, но од сопствено искуство, односно на темел на податоци за пријателите, познаниците и семејството.

Ова се добиените резултати, а од нив може да откриете кои се главните карактеристики на вашиот знак:

Огнени и водени знаци( Овен, Риба, Лав, Рак, Стрелец и Скорпија):

Овен: Тврдоглави, доминантни, стратвени, борци, секогаш мораат да бидат главни

Риби: Чувствителни, креативни, предобри, чудни, скромни, приземни

Лав: Забавни, арогантни, амбициозни, горди, сакаат да се во центар на внимание, лидери

Рак: Со променливо расположение, емотивни, директни, грижливи, романтични

Стрелец: Сонувачи, секси, со слободен дух, авантуристи, сакаат се да прават по свое

Скорпија: Превртливи, опасни, напнати, таинствени, чувствителни, сексипилни

Воздушни земјени знаци ( Близнаци, Бик, Вага, Девица, Водолија и Јарец):

Близнаци: Емоционални, весели, дволични, со променливо расположение, лојални, амбициозни

Бик: Тврдоглави, добри пријатели, материјалисти, кавгаџии, приземни

Вага: Харизматични, критични, шармантни, неодлични, внимателни и грижливи

Девица: Перфекционисти, сакаат детали, добри пријатели, вистински психолози

Водолија: Лежерни и безгрижни, со глават во облаци, по малку чудни

Јарец: Несфатени, тажни, мистериозни, своеглави, промислени

Leave a comment

error: Content is protected !!