Трагедија во Скопје: 13-годишно девојче се удавило додека се обидувало да го спаси својот брат, итната помош ја немало еден час!

Во населбата Илинден се случила страшна трагедија. Малолетно 13-годишно девојче, чиј идентитет не е соопштен, го изгубило животот на ужасен

Прочитај Повеќе

Скопската Зоолошка градина со нов тим работи на подобрување на условите- Наскоро пристигнуваат и нови жители

Зоолошката градина во Скопје неодамна доби нов директор, а од таму ветуваат и подобрување на условите за животните, како и

Прочитај Повеќе

Фотогалерија од невремето во Скопје- Уништени автомобили, поплавени улици…

Утринава, во препладневните часови, Скопје го погоди кратко, но големо невреме кое уништи многу автомобили, дрвја и објекти, а улиците

Прочитај Повеќе

Хороскоп по македонски градови: Крушево е Овен, Скопје е Лав, а што е Охрид?

Секој град, маало, село си има свој хороскопски знак. Откријте што е во хороскоп градот во кој живеете или сте

Прочитај Повеќе

Градскиот парк ќе биде претворен во земјата на чудата на Алиса: Book fest во Скопје

Helen Doron English е интернационален франшизен едукативен метод за изучување англиски јазик од најрана возраст. Во Македонија овој метод постои

Прочитај Повеќе
error: Content is protected !!