Едина Муса го прослави роденденот со своето момче во Зоолошка (видео)

Нашата најубава кошаркарка, воедно и фитнес шампион на Македонија, Едина Муса реши да го прослави својот роденден на необичен начин.

Прочитај Повеќе

Нашите познати личности во улога на ЗОО негователи- Цела естрада во поддршка на Зоолошка

Зоолошката градина во Скопје покрена кампања за подигнување на свеста кај посетителите. Кампањата „За здрави и среќни животни“ ги едуцира

Прочитај Повеќе

Скопската Зоолошка градина со нов тим работи на подобрување на условите- Наскоро пристигнуваат и нови жители

Зоолошката градина во Скопје неодамна доби нов директор, а од таму ветуваат и подобрување на условите за животните, како и

Прочитај Повеќе
error: Content is protected !!