Гал Гадот виновна за победата на Израел на Евровизија?

Познатата актерка Гал Гадот, која ја толкува улогата на хероината „Wonder Woman”, беше најголем поддржувач на израелската преставничка Нета на

Прочитај Повеќе

Историски момент за Македонија и Грција: Се случи нешто што никој не го очекуваше

Односите со Грција веќе со години ни се заладени, а во последнава година сведоци бевме и на протести против нашето

Прочитај Повеќе

Со години криеше дека е Албанка, а Грците и се лутат поради една фотографија: Елени е можниот победник на Евровизија

Една од најпознатите грчки пејачки, за кратко време ги собра сите симпатии на овогодинешната Евровизија, па веќе е речиси сигурно

Прочитај Повеќе

Го воодушеви жирито на X Factor, се вереше со најголемата обожавателка, а сега ја освојува и Евровизија

Преставничката на Финска- Сара Алто е една од најпопуларните изведувачи на Евровизија 2018. Сара уште од мала сонувала да стане

Прочитај Повеќе

Балканската Софија Вергара: 100 милиони луѓе во живо го следеа нејзиниот настап

Рекордни 100 милиони гледачи го следеа настапот на Елени Фуерира, овогодинешната преставничка на Кипар. Грчката пејачка, која е родена во

Прочитај Повеќе

Поради неа сите ќе гледаат Евровизија:Оваа девојка ги полуде и мажите и жените

Преставничката на Кипар, Елени Фуеирира полека, но сигурно се искочи кон врвот на обложувалниците за победник на Евровизија. Елени која

Прочитај Повеќе

Нема финале за Македонија:Eye Cue со технички проблеми на последната проба пред настапот на Евровизија

Македонските преставници Ај Кју денеска ја имаа последната проба  во Лисабон. Вечерва тие ќе настапат пред стручните жирија од цела

Прочитај Повеќе

Британка е 50 години верен евровизиски фан- Бугарите ја изненадија и расплакаа (видео)

Ники Ален е Британка која од петгодишна возраст е верен фан на Евровизија. Годинава слави јубилеј- 50 години од кога

Прочитај Повеќе

Зошто на Евровизија проаѓаат и многу полоши песни од нашите, а ние не одиме во финале?

Македонија веќе шести пат ќе остане без финале на Евровизија. Eye Cue се меѓу последните на обложувалниците иако имаат навистина

Прочитај Повеќе
error: Content is protected !!