Страшна експлозија во Италија: Хорор кај аеродромот во Болоња, црн чад над градот

Серија експлозии одекнале денес на патот во близина на аеродромот во Болоња, каде избил и пожар, а италијанската агенција “Ansa” јавува дека има и повредени.

 

https://platform.twitter.com/widgets.js

“Ansa” наведува дека сообраќајот на локалниот автопат е сопрен во два правци како и дека експлозиите се слушнале во пошироката област на тој град на северот на Италија.

На видео снимките и фотографиите, објавени на Twitter, се гледа голема огнена топка и чад како се крева над Болоња.

Според податоците на локалните медиуми, причина за експлозијата е сообраќајна несреќа.

Според наводите на сведоците, дошло до судир, а пожарот избил откако едно од возилата експлодирало.

Некои медиуми известуваат дека се запалил камион кој пренесувал запалив материјал.

Leave a comment

error: Content is protected !!