Софија почнала да се соблекува…Славниот Валентино Роси фатен во жешка акција на јахта

Фотографите во Италијанскиот град Пезаро “го уловиле” славниот мотоциклист Валентино Роси во прилично еротска ситуација на неговата јахта.

Легендата на MotoGP го искористила одморот и убавите денови да и се посвети на својата девојка, а бидејќи веројатно не знаеле дека некој ги снима, решиле малку да се заиграат.

Тие уживале во размена на нежности, па работите во еден момент и тоа како се загреале, па 22-годишната Франческа Софија Новело го соблекла горниот дел од костимот за капење, притоа заземајќи прилично провокативни пози.

Инаку, Роси веќе неколку месеци е во врска со оваа манекенка за долна облека, а таа од славниот Италијанец е помлада дури 15 години.

Оваа дама ја нарекуваат “италијанската Брук Шилдс” поради сличноста со американската актерка, но фотографиите велат дека таа дури е и поубава од истата. Моментално има повеќе од 120.000 фанови на Инстаграм, а нејзината популарност расте од ден во ден.

Тамошните медиуми пишуваат дека Франческа го препородила Валентино. 39-годишниот мотоциклист се колнел дека засекогаш ќе остане ерген и дека нема жена која ќе го смири. Сепак, Франческа тоа го променила, барем на некое време – бидејќи спортистот во целост и е верен и посветен.

 

Leave a comment

error: Content is protected !!