Славната пејачка итно хоспитализирана откако се предозирала со хероин

Деми Ловато во неделата настапувала на “California Mid-State Fair” каде се случи нешто за кое нејзините фанови не веруваат дека било случајно.

Имено, младата пејачка за време на изведбата на песната Sober, со која открила дека повторно се врати на нејзиниот порок, дрогата, откако 6 години била сосема чиста, ги заборавила стиховите. Тоа веднаш им го признала на фановите со блага насмевка, па добила аплауз и поддршка.

 

Меѓутоа, синоќа светските медиуми известуваа дека Деми била хоспитализирана поради предозирање. Односно, Деми имала проблем со стиховите каде открива дека повторно се врати на старите навики, но ветила дека ќе побара помош.

“Таа ги заборава зборовите на барем една песна во текот на секој концерт”, “Заборави екстремно многу стихови на песната”, пишуваат некои корисници на Твитер.

Деми била хоспитализирана откако била пронајдена без свест. Се сомнева дека е поради предозирање со хероин, но некои извори тврдат дека е од друго.

Моментално е во стабилна состојба, па не сакала да каже каква дрога користела, а во нејзината куќа не било пронајдено ништо.

Leave a comment

error: Content is protected !!