Сите гледале во неа: На оваа бразилска политичарка за малку ќе и излезе градите од црвениот фустан

Бразилска политичарка од Санта Катарина се најде на мета на критики на социјалните мрежи бидејќи се појавила во парламентот во провокативен црвен комбинезон со длабоко деколте.

Поранешната градоначалничка на Бомбинхас, Ана Паула да Силва, на почетокот од месецот присуствувала на парламентна седница на која го привлекла целото внимание со изборот на облеката.

На социјалните мрежи, таа објавила фотографија со опис дека е “време за работа”, меѓутоа повеќето луѓе гледале само во нејзиното деколте. Во коментари, еден маж напишал дека “очекува пратеничката да ги покаже своите способности без соблекување”.

Други пак се запрашале дали таа е “претставничка на проститутките”.

Во интервју за тамошните медиуми, Ана Паула позната и како Паулина изјавила дека нема да го крие своето тело за да задоволи било кој и признала дека не очекувала толку коментари на оваа тема. Од Санта Катарина соопштиле дека нејзината облека била во склад со правилникот и дека немало повреда на пристојноста.

Leave a comment

error: Content is protected !!