Connect with us

Repriza.mk

Се самоуби Кит Флинт, фронтменот на Продиџи

Музика

Се самоуби Кит Флинт, фронтменот на Продиџи

Британската електро икона Кит Флинт, фронтменот на составот Продиџи од Есекс е пронајден мртов во својата куќа во раните утрински часови, пренесува The Sun.

Полицијата од утринава е во домот на познатиот музичар, а неговата смрт не се третира како сомнителна.

“За жал, кога излеговме на терен можевме само да ја констатираме смртта на 49 годишниот маж. Смртта не се третира како сомнителна, но наскоро ќе биде подготвено досие од страна на вештакот”, рекол ПР за тамошната полицијата.

Флинт беше фронтменот на Продиџи, еден од ретките состави кој успеа да постигне планетарна популарност иако доаѓа од британската рејв сцена.

Leave a comment

Continue Reading
You may also like...

More in Музика

To Top
error: Content is protected !!