Сцената за која зборува целиот свет: Путин му дал подарок на Трамп, тој го фрлил во публиката

Целиот свет денес го следел состанокот на американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот руски колега Владимир Путин, а во текот на прес конференцијата се случила една симпатична сцена.

Путин на Трамп му подарил топка од светското првенство во фудбал симболично велејќи “топката е сега на ваш терен”.

“Благодарам, ова ќе оди за мојот син Барон”, рекол Трамп и додал: “Меланија, фаќај”.

Топката ја фрлил кон својата сопруга Меланија, која седела во првиот ред.

Leave a comment

error: Content is protected !!