Папарацо: Прогласена е за најзгодна жена на светот, а вака изгледа без фотошоп

Александра Амброзио ја носи титулата најубава жена на светот, а деновиве повторно е мета на трачеви во светот на шоубизнисот.

Инаку, најновите „трачеви“ кои сигурно повеќе ќе ги сфати како комплименти, се дека Александра всушност не е од овој свет, со оглед на тоа дека на своето тело нема ни грам целулит. Нема ниту една стрија, а нема ни масни наслаги. Повеќето жени би убиле за вакво тело.

Александра Амброзио е бразилски модел и актерка. Иако има 37 години, таа се уште изгледа како 20годишна секс бомба. Најпозната е како еден од ангелите на „Викторија Сикрет“.

Во продолжение, погледнете ги папарацо фотографиите и самите проценете дали ја заслужува титулата- најдобро тело во светот:

 

Leave a comment

error: Content is protected !!