Пробаа да го запалат бутикот на Луна Џогани- Анабела открива кој е сторителот

Вчера, Луна Џогани го отвори својот прв бутик во Белград со гардероба која сама ја креирала.

На отворањето присуствуваше целата нејзина фамилија, како и голем број фанови кои ја поддржуваат Луна. Меѓутоа, изгледа дека петок 13 навистина беше кобен за неа.

Во текот на денот, дошло до пожар, а Луна раскажува дека двајца момци дошле во бутикот и се заканувале на нејзините вработени.

http://www.instagram.com/p/BlLJMvPghtj/?taken-by=luna_djogani

Набрзо потоа, мајката на Луна, познатата пејачка Анабела на својот Инстаграм профил постави фотографии и откри кој стои зад ова ужасно дело.

Поради анимозитетот меѓу Луна и нејзината сопарничка Кија околу збиднувањата кои ги следеа во текот на учеството во „Задруга“, Анабела тврди дека сторителот на кривичното дело е голем фан на Кија.Анабела под фотографиите напишала:

„Еве да погодите, имате три пати, чиј е ова фан и на што се се подготовени“

Leave a comment

error: Content is protected !!