Оваа Колумбијка ќе ве остави без здив

Вивијана Виви Кастриљон е актерка и фотомодел со потекло од Колумбија, која моментално живее во Мајами.

Оваа атрактивна Колумбијка има речиси три милиони следбеници на Инстаграм, што не е чудно со оглед на тоа што секојдневно објавува провокативни фотографии.

Виви е родена во Меделин, а нејзината кариера како модел започнала сосема случајно. Откако завршила факултет, таа одлучила да се пресели во Богота и да ѝ прави друштво на пријателка која требало да учествува на аудиција.
Меѓутоа, токму таа привлекла големо внимание, а откако ги покажала своите атрибути, веќе наредниот ден добила понуда за работа. Оттогаш, Кастриљон работи за бројни агенции.

На Инстаграм ја следат луѓе од целиот свет, а попопуларни Колумбијки од неа се само Шакира и Софија Вергара.

Leave a comment

error: Content is protected !!