Отишол да се поздрави со соиграчите и исчезнал: Авионот во кој се наоѓал најскапиот играч на Kардиф го снемало од радарот

Авионот во кој се наоѓало најскапото засилување на Кардиф во историјата на клубот, Емилиано Сала, се урнал на летот меѓу Франција и Англија.

Сала станал најскапото засилување на Кардиф во историјата на клубот, откако преминал од Нант за 17 милиони евра.

Фудбалерот сакал да се поздрави со соиграчите, па отишол во Нант. Се стравува дека приватниот авион во кој бил се урнал. Потрагата по фудбалерот е во тек.

Аргентинецот бил најдобар играч на Нант. Постигнал 13 гола од стартот на сезоната и го привлекол вниманието на големите клубови.

Leave a comment

error: Content is protected !!