Connect with us

Repriza.mk

Внимавајте! Опасен човек во Центар напаѓа девојки и пробува да ги силува

Инфо

Внимавајте! Опасен човек во Центар напаѓа девојки и пробува да ги силува

Деновиве се пријавени пет случаи за непознат опасен човек кој напаѓал девојки во Центар и се обидел да ги силува.

Последен напад се случил врз млада девојка во близина на полициската станица Беко. Девојката тврди дека станува збор за 25 годишен Ром, висок околу 185 цм, Нападот се случил околу 20:25, а напаѓачот расоблечен се обидел да ја силува девојката која за среќа успеала да побегне. На социјалните мрежи, таа сподели дека пред неа имало пријавено уште четири вакви случаи поврзани со истиот сторител.

За жал, полицијата иако деноноќно работи на случајот се уште го нема фатено сторителот. На социјалните мрежи се шири апел да внимаваат сите девојки и жени кои шетаат низ Центарот на Скопје.

Leave a comment

Continue Reading
You may also like...

More in Инфо

To Top
error: Content is protected !!