Нова трилер мистерија со Ана Кендрик и Блејк Лајвли ( видео)

Талентираните Ана Кендрик и Блејк Лајвли ги толкуваат главните улоги во новиот трилер/мистерија филм „A Simple Favor”.

Филмот е во режија на Пол Фиг,а приказната ја прати младата инфлуенсерка која пробува да ја открие позадината во исчезнувањето на нејзината најдобра пријателка. Тогаш ќе открие многу тајни, а можеби и убиство.

Премиерата е закажана за 14-ти септември, а во меѓувреме погледнете го трејлерот:

Leave a comment

error: Content is protected !!