Неверојатна убавина – Запознајте ја девојката на италијанскиот мотоциклист

29-годишниот италијански мотоциклист Андреа Јаноне во последно време често ги менува девојките.

Тој не ја започна новата Мото ГП сезона добро бидејќи на првата трка која се одржа минатиот викенд во Катар заврши на 14-тото место, но се чини дека одлично му оди надвор од патеката.

По кратката авантура со моделот Кармин Родригез, Јаноне е сега во врска со Андреа Сасу.

Таа има 28 години и работи како маркетинг експерт, но кога се преселила во Милано ѝ се укажала шанса да стане манекенка и таа ја прифатила истата.

Инаку, Андреа претходно била во врска со познатиот моден креатор Филип Плајн.

Leave a comment

error: Content is protected !!