Неверојатен блам на Трудо: На канадскиот премиер му отпаднале лажните веѓи

На Канадскиот премиер Џастин Трудо му се случил неверојатен пех на самитот Г7, кога во еден момент му паднале лажните веѓи.

За работата да биде полоша, овој инцидент го забележале камерите, па Трудо станал инстант хит на социјалните мрежи.

 

“Трамп толку го препотел на самитот Г7, што му паднале лажните веѓи”, напишал еден твитерџија по повод бламот на Трудо.

“Или Трудо има лажни веѓи или тука имаме работа со побегната гасеница”, се пошегувал друг.

Leave a comment

error: Content is protected !!