Најубавата Македонка во друштво на Ноле Ѓоковиќ

Еден од најдобрите тенисери на денешницата, Новак Ѓоковиќ по краткиот пад на кондицијата, повторно се враќа на врвот.

Денеска, Ноле играше на Вимблдон против Рафаел Надал, а мечот го заврши како победник и се пласираше понатаму. Во публика можеа да се забележат многу познати светски јавни личности, меѓу кои и двете принцези- Меган Маркл и Кејт Мидлтон.

Но, и ние имавме наша преставничка која може да им парира. Најубавата Македонка, Надица Георгиева во друштво на својот сопруг Иво Јанковски го следеше натпреварот заедно со многу светски ВИП фаци на трибините. Овој наш познат брачен пар е страствен љубител на тенис, особено на Ѓоковиќ, па затоа и овој пат не пропуштија прилика да се сликаат со него по завршување на мечот.

Leave a comment

error: Content is protected !!