Најпознатите комичари во Америка со скеч за македонско кафуле (видео)

Креаторите на популарната анимирана серија „Бриклбери“, се познати по нивниот специфичен хумор.

Серијата доживеа голема популарност, но навистина имаше брутални шеги. Иако престана да се емитува,  „Комеди Централ“ продолжија со снимање на забавни видеа со познати актери и стенд ап комичари. Најновото видео на екипата од „Комеди Централ“ е посветено на македонските кафулиња.

Од каде баш инспирација за Македонија?  Key & Peele се „виновниците“ за тоа. Во низата смешни видеа кои постојано ги снимаат, овојпат како тематика одбраа како изгледа расправија во едно македонско кафуле, додека дечко и девојка пробаа да нарачаат македонски специјалитети.

Видеото за само неколку дена има над милион прегледи, а дали и вие ќе ги пронајдете македонските навики во скечот, проверете сами:

Leave a comment

error: Content is protected !!