Connect with us

Repriza.mk

Најпознатиот светски фитнес модел Лазар Ангелов ја објави својата чудотворна диета

Живот и стил

Најпознатиот светски фитнес модел Лазар Ангелов ја објави својата чудотворна диета

Лазар Ангелов има 33 години и доаѓа од Софија, Бугарија. Пред да стане персонален тренер, 10 години бил и професионален кошаркар. Денеска е познат како најдобриот светски фитнес модел, а неговите совети за исхрана и вежбање ги следат милиони ширум светот.

Деновиве тој го објави неговиот 90 дневен план за слабеење кој ќе им помогне на сите оние кои сакаат да постигнат добра форма.

Диетата, односно режимот на исхрана може да го најдете на неговиот веб сајт- https://mp.lazarangelov.diet/2

 

Leave a comment

Continue Reading
You may also like...

More in Живот и стил

To Top
error: Content is protected !!