Голем пресврт! Еве кој се најплатените спортисти за 2018 година

Еден од најпознатите светски магазини Forbes ја објави листата од најплатените спортисти за 2018 година. Додека минатата година фудбалерот Кристијано Роналдо ја имаше првата позиција, оваа година повторно на тронот се врати Флојд Мејведер. Иако, во 2017 година, Мејведер не можеше да биде ни во првите 10, оваа година тој рипна на првото место само најмногу поради борбата со Конор Мекрегор.

Погледнете ја топ 10 листата:

1. Флојд Мејведер – $285 милиони USD
2. Лионел Меси – $111 милиони USD
3. Кристијано Роналдо – $108 милиони USD
4. Конор Мекрегор – $99 милиони USD
5. Нејмар – $90 милиони USD
6. Леброн Џејмс – $85.5 милиони USD
7. Роџер Федерер – $77.2 милиони USD
8. Стефан Кари – $76.9 милиони USD
9. Мет Рајан – $67.3 милиони USD
10. Метју Рајан – $59.5 милиони USD

Leave a comment

error: Content is protected !!