На нив никогаш не им е доста: Два хороскопски знаци кои е најлесно да се одведат во кревет

На нив им тешко да одолеат на искушението и секогаш ќе прифатат некоја нова секс игра.

Иако никогаш не би се вброиле себе во перверзни хороскопски знаци, вистина дека лицата родени во овие два знаци обожуваат сексуални експерименти и акции во креветот. Тешко им е да одолеат на искушението и секогаш ќе прифатат некоја нова секс игра.

Иако не ви изгледаат така, тие можат да ве убедат во силата на својата зрела страст. Тие многу тешко може да се воздржат, а ако ви фрлат око, набрзо ќе станете нивен плен.

ЛАВ

Родени лидери, без проблеми ќе ви стават до знаење дека им се допаѓате, но исто така ќе одреагираат и на флерт. Ако почувствуваат сексуална привлечност, ќе ги покажат своите заводнички способности и ќе направат се за да ве освојат. Кога станува збор за афинитетите во кревет, Лавовите преферираат жесток и активен секс, и пози во кои можат се да набљудуваат.

Многу се страстни и со оргазмот ќе ве одведат до ѕвездите. Им годат комплименти, и ако ги пофалите, бидете сигурни дека ќе ви ја покажат својата благодарност. Им одговараат Овни и Ваги.

Скорпија

Мистичните скорпии неколку пати од астролозите се прогласувани за најсексуалните знаци. И навистина, тоа и се. Нивната таинственост, магнетен шарм и опасен поглед им се неодоливи на многумина, и навистина не е потребно да направат многу за да ја одведат својата избраничка во кревет.

Иако се многу ексцентрични во кревет, имаат бујна фантазија и подготвени се да пробаат се, овие знаци сакаат галење и долги бакнежи. За нив велат дека сакаат секс повеќе од било што, а најмногу им одговараат Ракови, Бикови, Стрелци, но и Овни.

Leave a comment

error: Content is protected !!