„Money heist”- серија која ќе ве натера да ја одгледате во еден здив ( видео)

„Money heist” или на шпански „La casa de papel” е трилер серија која ќе посакате да ја изгледате во еден ден.

Серијата има 15 епизоди, поделени во две сезони, а секоја епизода трае околу еден час. Дејствието се случува во Мадрид, каде што група „лоши“ момци и девојки се здружуваат за заедно да го направат најголемиот грабеж во светската историја. Професорот, Берлин, Токио и останатите од бандата сакаат да украдат ни помалку, ни повеќе туку точно 2 милијарди и 400 милиони евра.

Оваа шпанска серија ги собори и сите рекорди на гледаност, затоа подгответе си пуканки, нарачајте пица и седнете да ја изгледате „Money Heist” од почеток до крај!

Leave a comment

error: Content is protected !!