Марадона завршил во болница: Легендарниот фудбалер изнесен од стадионот!

Аргентина се провлекла низ иглени уши и се пласирала во осмина финалето на Мундијалот во Русија. Сепак, легендарниот фудбалер не ја поднел најдобро оваа лудница.

На Марадона му се слошило по натпреварот, па обезбедувањето го изнело од стадионот и го одвело во болницата во близина.

Легендарниот фудбалер целиот натпревар со Нигерија го гледал од свечената ложа, и веќе тогаш изгледало дека не се чувствува најдобро.

Leave a comment

error: Content is protected !!