Кога ги соблекуваат униформите и облекуваат бикини, пука на сите страни: Погледнете ги згодните девојки од израелската војска

Израел е една од ретките држави во која служењето на воен рок е задолжително и за жени и за мажи. Покрај тоа, може да се пофали со веројатно најубавите борбени единици.

Марија прв пат го привлекла вниманието на интернет корисниците пред неколку години, кога била регрутирана во војската.

Таа овие денови го “исплатила долгот” кон татковината и се посветила на кариерата како манекенка.

Подеднакво добро и стојат и бикинито и воената униформа.

Нејзините убави фотографии привлекле повеќе од 900.000 фанови на Инстаграм.

Инстаграм профилот на кој убавите Израелки од редовите на војската редовно објавуваат свои фотографии, како во униформа така и без неа, веќе има десетина илјади фанови.

Со оглед на тоа дека во Израел служењето на воен рок од 18 години, повеќето убавици од овој профил имаат околу 20 години, ако не и помалку.

Своите фотографии ги објавуваат и оние кои служат редовен воен рок, но и оние кои со воената професија продолжиле да се занимаваат подоцна.

На Инстаграм профилот “Hot Israeli Army Girls” Може да се пронајдат фотографии од две илјади убави жени-војници.

Leave a comment

error: Content is protected !!