Градите во прв план: Пејачката изгледа одлично и во петата деценија

Пејачката, која наскоро влегува во шестата деценија, има со што да се пофали.

Една од најпопуларните светски пејачки, Мараја Кери, “ги запалила” социјалните мрежи со новата фотографија која ја објавила на своите профили на социјалните мрежи.

На фотографијата се гледа како мозичката ѕвезда чекори облечена во кимоно, кое претходно го отворила, а до израз дошле нејзиното тело и нејзиното бикини.

Со својата линија Мараја, која е во 50-тите години од животот, воодушевила многубројни фанови.

“Дали е оваа фотографија направена денес, или во 1991-ва година? Би можело да биде во двата периода. Легенда која не старее”, напишал еден фан на Мараја Кери.

Мараја Кери зад себе има два брака. Првобитно била во брак со бизнисменот Томи Мотола, кој траел 5 години, а нешто подоцна се омажила со американскиот рапер и актер Ник Кенон, со кој била во брак 8 години. Пејачката има и две деца.

Leave a comment

error: Content is protected !!