Купете си електричен тротинет и уживајте во движењето низ Скопје

Доколку сте од оние луѓе кои секогаш брзаат некаде или пак не можат да си дозволат да возат велосипед поради тоа што ќе се испотат, тогаш вистинско решение за вас е електричен тротинет.

Наместо да трошите пари за бензин и да заглавите во сообраќаен метеж, може да се качите на вашиот тротинет и за кратко време да стигнете на саканата дестинација. Тротинетот, слично како и мобилниот телефон има полнач, кој ќе го приклучите дома околу два до три часа, а потоа можете цел ден безгрижно да се возите каде и да посакате.

Најголемата брзина која ја достигнуваат овие тротинети е околу 40 км/ч, а можат да носат тежина до 100 килограми.  Во Скопје, овие тротинети може да се купат по цени од 600 до 1000 евра, но доволно е да тркнете до соседна Бугарија ( поточно Софија) и да си купите електро тротинет за 250-300 евра.

Реприза.Мк предлог: Резервирајте си карта за шопинг турите до Софија кои ги нудат нашите туристички агенции по цена од 500 денари. Се патува во сабота наутро, а се враќате вечерта. Ем ќе прошетате, ем ќе купите речиси трипати поевтин тротинет, а секако неизбежно ќе се почастите и во Мекдоналдс.

Leave a comment

error: Content is protected !!