Дуа Липа ќе пее во Косово, фестивалот го организира нејзиниот татко

Таткото на светски познатата Дуа Липа ова лето ќе организира хуманитарен фестивал во Косово.

„Сани Хил Фестивал“ е името на тродневната манифестација чиј главен организатор е Дукагин Липа, а неговата ќерка Дуа, со задоволство прифатила да биде главна ѕвезда.

„Сани Хил“ ќе се одржува на 10, 11 и 12-ти август во Гермиа Парк во Приштина, а цените на билетите се 35 евра за сите три фестивалски вечери.

Дуа Липа постојано на Твитер и Инстаграм го рекламира настанот, од којшто 25 проценти од собраните средства ќе бидат поделени на млади од Косово кои се занимаваат со креативна уметност.

Освен моментално една од најдобрите светски пејачки, на настанот се очекува да настапи уште една голема ѕвезда, а покрај нив ќе настапат и неколку популарни имиња од Косово, Албанија и Македонија.

Leave a comment

error: Content is protected !!