Додајте само две состојки во кафето и почнете да топите килограми уште денес!

Се појави нов тренд за слабеење со помош на кафе.

Станува збор за „bulletproof” или „brain” кафе, а рецептот е потполно нов и прилично едноставен. Ова необично кафе се прави така што се додава една лажичка незасладен путер, или како што го нарекуваат Индијците- прочистен путер или гија и една лажичка од било кое масло за јадење. Најдобро би било да користите кокосово, со оглед на тоа што содржи високо ниво на здрави масти. Путерот и маслото ги додавате во црно кафе. ( инстант, еспресо или турско)

Кога ќе се помешаат црно кафе, путер и масло се добива пенлив напиток кој е многу поздрав од обичното црно кафе кое вообичаено го пиете.

Луѓето кои го пробале истакнуваат дека навистина постигнале видливи резултати, и на сите им препорачуваат да го испробаат овој „магичен“ напиток.

Освен топење на килограми на критичните зони на телото, истакнуваат дека добиле повеќе енергија, а чувствувале и ситост подолго време.

Освен овој стандарден рецепт, може кафето да се испие и со жолчка, наместо со путер и масло.

Leave a comment

error: Content is protected !!