Цело време се обидувала да се покрие – но минијатурните гаќички откажале послушност

Дека жените се подготвени да трпат секакви маки поради мода, најголем доказ е новиот ПВЦ тренд кој се шири низ планетата како зараза. И само што земал “нова жртва”.

Раперката Ники Минаж минатиот викенд настапувала на доделувањата на “BET” наградите во Лос Анџелес, и притоа прилично се избламирала на бината.

Имено, контроверзната раперка за настапот одбрала црвена модна комбинација од кожа и ПВЦ, но веројатно не се надевала дека облеката ќе и создаде проблеми. Во еден момент, долниот дел од нејзиниот аутфит “откажал послушност”, па на гаќичките се отцртало тоа што не требало.

Ники цело време ја држела раката на меѓуножјето, обидувајќи ја сокрие штетата, но во еден момент “се предала” и продолжила да танцува на бината.

Leave a comment

error: Content is protected !!