Еве како светскиот шампион го слави својот роденден: Многу дрога и голи келнерки

Роденденската забава била и повеќе од луксузна. Мексиканецот Енди Руиз ја направил една од најголемите сензации во историјата на боксот

Прочитај Повеќе

Погледнете каков “пранк” му направија на Бекам со статуата: Реакциите на славниот фудбалер се неверојатни

Дејвид Бекам бил многу возбуден пред да ја види својата скулптура, која за него ја изработи фудбалскиот клуб Л.А. Галакси.

Прочитај Повеќе

Како да биле раздвоени во породилно: Сличноста меѓу овие двајца фудбалери е неверојатна

Некогашниот холандски фудбалер, Џек де Гир, е плукнат Синиша Михајловиќ, а за нивната сличност многу се зборувало. Холанѓанецот кој ја

Прочитај Повеќе

Ова не е несреќа, истражете ја фудбалската мафија: Поранешната девојка на Сала со своја теорија

После повеќе од 24 часа потрага по исчезнатиот авион во кој што патувал новиот напаѓач на Кардиф, Емилиано Сала, мали

Прочитај Повеќе

Отишол да се поздрави со соиграчите и исчезнал: Авионот во кој се наоѓал најскапиот играч на Kардиф го снемало од радарот

Авионот во кој се наоѓало најскапото засилување на Кардиф во историјата на клубот, Емилиано Сала, се урнал на летот меѓу

Прочитај Повеќе

Секс не ме интересира, крвта повеќе не ми врие! Во Бог не верувам, тоа е глупаво: Славниот тенисер, политичар и плејбој шокирал во своето интервју

Двојниот освојувач на Грен слен турнири, “Australian Open” и “US Open”, Марат Сафин, дал неверојатно интервју во кое се обидел

Прочитај Повеќе
error: Content is protected !!