Македонската пејачка Ади со 6000 евра бакшиш за една песна! (видео)

Младата македонска фолк пејачка Андријана Ади Костадиновска ја разгоре љубомората кај своите колешки. Викендов, Ади беше гостинка на свадба во

Прочитај Повеќе

Гаро Тавитијан свиреше на велосипед наместо на тапани (видео)

Гаро Тавитијан е легенда на македонската музичка сцена, еден од нашите најталентирани музичари, но и светски амбасадори. Легендарниот Гаро на

Прочитај Повеќе

Ќерката на Цеца станува пејачка, познат српски пејач и подари песна!

Со месеци се шпекулираше дека и ќерката на балканската фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе заплови во естрадните води. Анастасија

Прочитај Повеќе

Тетовскиот диџеј Галоски дочекан како супер ѕвезда во Токио (видео)

Еден од нашите најсупешни диџеи и продуценти Александар Галоски, моментално го живее сонот на сите македонски диџеи- постигнува светски успеси

Прочитај Повеќе
error: Content is protected !!