Ексклузивно: Дали Професорот Калајџиев ке биде предлог на ВМРО-ДПМНЕ за нов јавен Обвинител? (Фото)

Додека разговорите за Законот за Јавно обвинителство е во ќор-сокак поради различните позиции на ВМРО-ДПМНЕ, до нашата редакција се појави

Прочитај Повеќе

Премиерот Заев: Нема компромиси за правдата и правната држава, предметите на СЈО ќе продолжат да се процесуираат во суд, инсистирањето на опозицијата криминалот да биде амнестиран нема да помине

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска во изјава за медиумите информираше за лидерската средба што синоќа

Прочитај Повеќе

ВМРО ДПМНЕ сака преку слуајот „Мито“ од Орце Камчев да ги натера граѓаните да ги заборават злоделата на учителот на Мицкоски, Никола Груевски

Со лажни вести, манипулации и со користење на инасталациите кои се останати од режимот се обидуваат да ја зашеметат јавноста

Прочитај Повеќе

По Заев, и Шекеринска, Димитров и Ременски најавија тужби за текстот за исказот на Камчев во “Рекет”

И министрите за одбрана и надворешни работи Радмила Шеќеринска и Никола Димитров, како и пратеничката Фросина Ташевска-Ременски најавија дека ќе

Прочитај Повеќе

Шекеринска: Ќе ја тужам ” Република” за лагите, целта е да се одложат постапките против криминалот

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил објави дека ќе покрене тужба против порталот „Република“ за,

Прочитај Повеќе
error: Content is protected !!