Се качувал на Мон Блан, а во близина на врвот оставил справа за веслање! Британски маринец предизвикал меѓународен скандал

Маринецот од Британската кралска воена морнарица, Метју Дизни, се нашол на голема осуда на јавноста бидејќи справата за веслање ја

Прочитај Повеќе

Џек Ма има идеја за зголемување на продуктивноста: Луѓето треба да работат по четири часа, три дена во неделата

Кинескиот милијардер Џек Ма, кој долго време беше отворен поборник на екстремната кинеска работна култура, сега вели дека луѓето би

Прочитај Повеќе

Huawei го лансираше најбрзиот чип заснован на вештачка интелигенција

Кинеската телекомуникациска компанија Huawei денес ги објавила комерцијалните предности на својот чип заснован на вештачка интелигенција, со кој им конкурира

Прочитај Повеќе

Ловец на богатство пронашол камера: На видеата има момче кое исчезнало пред 2 години

Ловецот на богатство Рич Алоха во текот на една своја авантура пронашол камера во Тенеси, на подрачјето околу Форест Фолса.

Прочитај Повеќе

Тука поларната ноќ трае 111 дена! Во овој норвешки град не смееш ни да се родиш, ни да умреш – забрането е со закон!

Освен што ја носи титулата најсеверен населен град на светот, норвешкиот град Лонгјербијен, кој се наоѓа на Свалбард, е посебен

Прочитај Повеќе

Туристите уживаат на рајските плажи, а не знаат какво мрачно минато крие овој остров

Со 63 плажи, Ротнест Ајленд, австралиски остров, е популарна туристичка дестинација, но веројатно повеќето посетители не се запознаени со неговото

Прочитај Повеќе
error: Content is protected !!