Од ноќеска нова цена: Дизелот се намалува за два, а бензините за три денари

Регулаторната комисја за енергетика на Македонија ги одреди максималните малопродажни цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените,

Прочитај Повеќе
error: Content is protected !!