Connect with us

Repriza.mk

Рускоска се враќа од одмор, Јанева прва за исказ

Македонија

Рускоска се враќа од одмор, Јанева прва за исказ

 

Од обвинителството велат дека сите инволвирани во случајот „Рекет“ ќе бидат повикани на распит, вклучувајќи ја и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, но не откриваат кога тоа точно ќе се случи.

Шефицата на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, в среда се враќа од одмор на работа, потврдија од обвинителството за организиран криминал за ТВ Сител.

Од обвинителството велат дека сите инволвирани во случајот „Рекет“ ќе бидат повикани на распит, вклучувајќи ја и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, но не откриваат кога тоа точно ќе се случи.

Претходно во медиумите беше соопштено дека обвинителката од СЈО Лиле Стефанова пак која е надлежна за случајот „Империја“ во вторник во ОЈО ќе го даде исказот пред обивнителот што ја заменува Рускоска додека е на одмор.

Leave a comment

Continue Reading
You may also like...

More in Македонија

To Top
error: Content is protected !!