Махмут Орхан повторно „напаѓа“ со нова хит трака: Слушнете ја „6 days”

Турскиот диџеј и продуцент Махмут Орхан се прослави со песната „Feel” која за кратко време се најде на сите светски топ листи.

Деновиве, диџејот е повторно актуелен, овојпат со нов хит сингл насловен како „6 days”. Песната својствено за него е со етно призвук, но и со електро-денс ритам.

Слушнете како звучи ова ново музичко ремек дело:

Leave a comment

error: Content is protected !!