„Ла верита” ја повлече денешната видео колумна

Италијанскиот весник „Ла Верита” ја повлече денешната видео колумна во која ја критикуваше претставничката на Еу за надворешна и безбедносна политика, Федерика Могерини, за непреземање акција во врска со случајот „Рекет”.

Leave a comment

error: Content is protected !!