Конечно!!! Катица Јанева е во Обвинителството да даде исказ за “Рекет”

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска од 10 часот во улога на сведок  дава  исказ за случајот „Рекет”.

Таа ќе треба да даде одговор на повеќе прашања кои се отворија во јавноста, откако минатиот месец беше отворен случајот „Рекет“, во кој засега за рекетирање на бизнисмени се обвинети Бојан Јовановски и Зоран Милески.

Пред  јавното обвинителство е Михаела Димовска .

Што кажа Јанева пред да влезе во обвинителството ?

Јанева влезе на сослушување во ОЈО, а пред зградата ја пречека и адвокатот Павлевски.

Целиот извештај погледнете го во видеото.

Leave a comment

error: Content is protected !!