Connect with us

Repriza.mk

Катица Јанева е Уапсена за “РЕКЕТ”

Македонија

Катица Јанева е Уапсена за “РЕКЕТ”

Полицијата попладнево по налог ЈО ја приведе специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Припадници на полицијата претходно извршија претрес во домот на Јанева во Скопје.

Според информации на МИА, наредната локација на која полицијата ќе врши претрес е канцеларија на Јанева во СЈО, по што ќе следи понатамошна судска постапка.

Leave a comment

Continue Reading
You may also like...

More in Македонија

To Top
error: Content is protected !!