Connect with us

Repriza.mk

ВИДЕО: Ријана покажува како се шминка во 10-минутен туторијал

Живот и стил

ВИДЕО: Ријана покажува како се шминка во 10-минутен туторијал

Ријана влезе во улогата на влогерка и пред камерите на „Вог“ покажа како се шминка.

За туторијалот, славната пејачка очекувано користи декоративна козметика од својот мејкап бренд Fenty.

Во видеото таа открива дека научила да го контурира лицето кога ја покачила тежината. „Научив како да контурирам кога се здебелив, верувале или не. Тогаш станува мошне полезно. Во ‘дебелите’ денови кога образите ти личат на бебешки образи“ – вели таа.

Leave a comment

Continue Reading
You may also like...

More in Живот и стил

To Top
error: Content is protected !!