Ексклузивно: Дали Професорот Калајџиев ке биде предлог на ВМРО-ДПМНЕ за нов јавен Обвинител? (Фото)

Додека разговорите за Законот за Јавно обвинителство е во ќор-сокак поради различните позиции на ВМРО-ДПМНЕ, до нашата редакција се појави

Прочитај Повеќе

Премиерот Заев: Нема компромиси за правдата и правната држава, предметите на СЈО ќе продолжат да се процесуираат во суд, инсистирањето на опозицијата криминалот да биде амнестиран нема да помине

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска во изјава за медиумите информираше за лидерската средба што синоќа

Прочитај Повеќе

Се качувал на Мон Блан, а во близина на врвот оставил справа за веслање! Британски маринец предизвикал меѓународен скандал

Маринецот од Британската кралска воена морнарица, Метју Дизни, се нашол на голема осуда на јавноста бидејќи справата за веслање ја

Прочитај Повеќе
error: Content is protected !!